מדוע איכות הקרטונים חשובה כל כך?

הנה חומר גלם שלא שמים אליו כל כך בחיי היומיום אבל יש לו חשיבות אדירה: הקרטון. אם נקדיש לכך מספר רגעים למחשבה, נבין שקרטונים מלווים אותנו לאורך כל היום ובמגוון סיטואציות. בכתבה הבאה נסביר מדוע איכות הקרטון היא עניין כל כך חשוב.

אל תסתכל בקרטון, אלא במה שבתוכו

חשיבות של איכות הקרטונים

אחד השימושים הנפוצים ביותר של קרטון נמצא בתעשיית המזון, שם הוא משמש לעטיפה של מגוון מוצרים ומצרכים. ביקור חטוף בסופרמרקט מגלה היצע אדיר של קרטונים מכל הסוגים והמינים, החל מקרטונים בסיסיים ועד קרטונים בהתאמה אישית, מטופו ועד דגני בוקר.
גם מסעדות ועסקי מזון נוספים עושים שימוש רחב בקרטון. חשבו למשל על כל פיצרייה בעולם, אשר עוטפת את המשולשים שלה בקרטון דק ואלגנטי לצורך משלוח.
קרטונים לתעשייה, בייחוד תעשיית המזון, הם כמעט כמו אוויר לנשימה.
לכן לאיכות הקרטון תפקיד חשוב. איכות קרטונים מתבטאת במשקל דק אך בסיבולת משקל גבוהה ובעמידות לשלל מצבים. תפקידו של הקרטון להגן על מה שבתוכו ועל כן חשוב שהוא בעצמו לא יתפרק תחת כל מגע או לחץ קטן. רק כך אפשר להבטיח מזון שמור ומוגן היטב שיגיע בחתיכה אחת עד לבית הלקוח.

קרטונים בהתאמה אישית

המשקל מספר חלק גדול מהסיפור

קרטונים, בוודאי קרטונים בהתאמה אישית אך לא רק, מסוגלים לתת מעטפת הגונה ולתמוך במשקלים גבוהים. קרטונים לתעשייה משמשים לשלל עטיפות, שילוחים ושינועים, ועל כן חשוב לוודא את איכות הקרטונים המשמשים לתפקיד זה. 
בשורה התחתונה, התפקיד אולי הכי חשוב שיש לקרטון הוא להבטיח הגנה למוצר אותו הוא עוטף, יהיה זה מכשיר חשמל, כלי מטבח מזכוכית או כל מוצר צריכה אחר שניתן להעלות על הדעת. על כן חשוב שיחזיק מעמד גם כאשר הוא עוטף אובייקטים כבדים וגדולים, ושיידע לתת מענה (יותר נכון מעטפת) לכל סוג של צורה, גודל וחומר שהוא.

תנו כבוד לסביבה

אחת המעלות הגדולות של קרטון על פני חומרי הגנה ועטיפה אחרים, הוא קלות המחזור שלו. היום כמעט בכל שכונה ניתן למצוא עמדת מחזור קרטון אליה אפשר לזרוק את כל הקרטונים שכבר לא נעשה בהם שימוש. 
קרטון איכותי הוא אם כן קרטון שנוצר גם מתוך מחשבה על האספקט הסביבתי. הוא אינו מכיל חומרים שמפריעים לתהליך המחזור ונעשה מתוך התחשבות יחסית בסביבה ובאקולוגיה. בין אם אנחנו מדברים על קרטונים בהתאמה אישית או קרטונים לתעשייה, ישנה משמעות לאפשרות למחזר. 

שטח פרסום יעיל ואיכותי

קרטונים איכותיים יכולים לשמש גם כשטחי פרסום אפקטיביים להפליא. כל שצריך הוא לעשות הוא להדפיס את שם המותג והאינפורמציה השימושית על פני המשטח, וקיבלתם מודעה נהדרת וניידת.
זה כמובן רלוונטי בעיקר עבור קרטונים בהתאמה אישית, בהם יש חשיבה על פרסום ועל ניצול השטח למטרה נוספת. קרטון איכותי יבטיח כיתוב ברור ומובן, גם אם מדובר בגרפיקה מאתגרת יחסית (למשל הדפסת ציורים או לוגואים). 

English
דילוג לתוכן