מה ההבדל בין קרטון חד גלי לקרטון דו גלי?


קרטונים נראים כמובן מאליו אבל הם למעשה מוצר נדרש עבור כל אחד בשלבים מסוימים בחיים ובעיקר עבור עסקים המספקים מוצרים שונים. הבנה בין סוגי הקרטונים תעזור לכם לבחור את הקרטון שאתם צריכים וכך לשמור על חפציכם בצורה טובה יותר. אז מהו קרטון חד גלי ומהו קרטון דו גלי והאם ההבדל בניהם כל כך משנה?

קרטון חד גלי ייראה כך:

קרטון חד גלי

למעשה יהיה מדובר בשכבה אחת של קרטון גלי כאשר משני צידו של הקרטון הגלי יהיה קרטון מישורי. מדובר בשכבות קרטון קשיחות כאשר באמצע יהיה קרטון גלי עבה במיוחד אשר ישמור על עמידות הקרטון. הקרטון החד גלי הינו קרטון עמיד אך לא לזמן רב. במידת הצורך, תוכלו למצוא קרטון גלי לאריזה. הקרטון החד גלי מגיע בגדלים שונים שיתאימו לכל סוג של אריזה.

מתי נשתמש בקרון חד גלי?

קרטון גלי קשיח ישמש אותנו לרוב לאריזת מוצרים וחפצים שאינם שבירים או כבדים במשקל כך שיוכל לשאת אותם. כמו כן, הוא ישמש עבור אחסון קצר טווח. קרטון גלי הינו קרטון עמיד במיוחד, אך אינו עמיד כמו הקרטון הדו גלי, ולכן יכולתו לשמור על חפצים שבירים ולהחזיק לאורך זמן הינה מוגבלת. יחד עם זאת, קרטון זה הינו נוח לשימוש, יתאים עבור מרבית סוגי האריזות ונוח לקיפול ולשמירה.

קרטון גלי דו שכבתי ייראה כך:

קרטון דו גלי

במקרה זה של קרטון גלי דו שכבתי, יהיה מדובר בתוספת של קרטון גלי עבה ומעל עוד שכבת קרטון מישורי. קרטונים דו גלי יהיה קרטונים עמידים וחזקים יותר, היות ויש בהם שכבה נוספת של קרטון גלי קשיח. קרטון דו גלי יהיה פחות נוח לקיפול אך יחזיק לאורך זמן רב יותר. בדומה לקרטון גלי עם שכבה אחת, תוכלו למצוא קרטון דו גלי בגדלים שונים שיתאימו לכם, החל מסוג קרטון דו גלי ענק ועד לקרטון דו שכבתי קטן. 

מתי נשתמש בקרטון דו גלי?

כאמור קרטון דו גלי מחוזק יותר מקרטון גלי חד שכבתי ולכן קרטונים דו גלי יתאימו לסוגי אריזות אחרים שיצריכו יותר הגנה. קרטון דו גלי יתאים לאריזות של חפצים שבירים וכן לחפצים כבדים, היות ויוכל לשאת את המשקל ולא ימעך. כמו כן, גם אם מדובר בחפצים קלים שאינם שבירים, הקרטון יהיה עדיף במידה ומדובר באריזה לאורך זמן כמו אריזה למשך חודש ויותר של חפצי דירה למעבר. היות ומדובר בקרטון שיתאים לחפצים כבדים, תוכלו למצוא קרטון דו גלי ענק שיתאים לכל חפץ שתרצו לאחסן בו. הקרטון הדו גלי יהיה חזק יותר אך יהיה פחות נוח לאחסון במידה ואתם מתכננים להשתמש בו לזמן מאוחר יותר, היות ויותר קשיח ולכן מתקפל פחות בקלות.

English
דילוג לתוכן